• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/profile.php?id=100024145482641
 • https://www.twitter.com/@KasabasiSalman
 • https://www.instagram.com/salmankasabasi.orgg
  • Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası
  • Salman Kasabasının En Kapsamlı Fotoğraflarla Tanıtım Web Sitesi
  • Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası
  • Salman Kasabasının En Kapsamlı Fotoğraflarla Tanıtım Web Sitesi
  • Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası
  • Salman Kasabasının En Kapsamlı Fotoğraflarla Tanıtım Web Sitesi
  • Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası
  • Salman Kasabasının En Kapsamlı Fotoğraflarla Tanıtım Web Sitesi
  • Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası
  • Salman Kasabasının En Kapsamlı Fotoğraflarla Tanıtım Web Sitesi
Örnek Resim
Salman Kasabasının Doğa Resimlerinin Daha Fazlası İçin Tıklayabilirsiniz
Salman Kasabası
Facebook Hesabından Daha Yüksek Çözünürlükteki Resimlere Bakmak İçin Arkadaş Olabilirsiniz
www.salmankasabasi.org
Web Site Faaliyetlerinden İlk Haberdar Olmak İçin Facebook Grubuna Katılabilirsiniz
Üyelik Girişi
Videolar
Site Haritası
Takvim
Dost Siteler

Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84756.8750
Euro7.72547.7563
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret167851

Anasayfa

 
 
 
 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  


 

  

Ersin KEMENT'en Şiirler Özlü Sözler Rubailer


Rubailer 1                                                           Özlü Sözler

Rubailer 2                                                       Manidar Sözler

Rubailer 3                                                                   Şiirler

Kasabamızda ne yazık ki yaz mevsiminde artık benimser gibi her yıl su sorunu devam etmektedir. Bu yıl köylerdeki su kaynakları pınarları bile yarı yarıya düşüş gözlemlenerek bazı yerlerde tamamen yok olma noktasına geldi. Yetkililerin bu durumla ilgili kısa sürede çözüm arayışının içerisinde olmasını sitemiz aracılığıyla arz ederiz.

Salman kasabamıza ait olan su deposundan görüntüler...
16.08.2014
Mahallelerimizi Birbirine Bağlıyoruz. Görevde Olduğumuz 4 Ayda Farklı Mahallelerimizde 12 Menfezi Bitirip Vatandaşlarımızın Hizmetine Kazandırdık, 4 Menfezin İse İnşaat Çalışmaları Aralıksız Devem Ediyor. Kargı ve Gürgenliyatak Mahallelerimizi Birbirine Bağlayan 3 Ayaklı, 40 Metre Uzunluğunda ve 11 Metre Yüksekliğindeki Köprünün İnşaatı Devam Ediyor. Ulaşılamayan Yer Kalmayacak. Birlikte Başaracağız.
16.08.2014
Ambargürgen köyyeri caddesi 65 yıldır gelmeyen hizmetin Akkuş Belediyesi tarafından 3 ayda gelmesinin şaşkınlığı ve mutluluğu içindeler mahallede 30 hane var resmini çektiğimiz insanların dedeleri bile mahalleye bir kez araba ile gitmemişler mahalle halkı başta Belediye Başkanımız Sayın İsa Demirci ve ekibine sonsuz teşekkür ettiler. Ambargürgende çalışırken ekip birde Dağ yolunda Aptallı caddesinde yol çalışmasını bitirip köse uşağı caddesinde yol çalışması yapmaktadır.
16.08.2014
Akkuş İlçesinin Nüfusunun Yaz Döneminde Tavan Yaptığı Bu Aylarda; Keşke Yolların Bakımı Yapılsa Fena Mı Olurdu?

Gurbetçilerin Akkuş'a Gelmesi Beklenirken, Yetkili-Sorumlu ve Görevli Kişilerinde Hazırlıklarını Bu Doğrultuda Yapsalar Daha İyi Olmaz mıydı?
05.08.2014
Doktor Zihni Torunu Sünnetçi Ali KEMENT’in Kızı Pazar akşamı kalp krizi geçirerek vefat etti.

Emine halamın genç yaşta vefat etmesi beni derinden üzmüştür. İstanbul’da ikamet eden halamın naaşı 5 Ağustos 2014 Salı bugün sonsuzluğa uğurlandı. Başta aile fertleri olmak üzere Erdoğan enişteme ve yakınlarına baş sağlığı ve metanet dilerim. Merhum Emine halama Allah’tan rahmet mekânını cennet ruhunu şad eylemesini dualarla tazarruu ederim.
05.08.2014
Akkuş Çökek Köyü Yoğungerişten Süleyman ustanın oğlu Turan TEMİZ inşaata iş kazası geçirerek vefat etmiştir
05.08.2014
Salmanda bulunan Erkek ve Kız talebe yurdunun Yıllık ekmek ihtiyacına desteklerinizi bekliyoruz. Ekmeği un karşılığı fırından alıyoruz, Yıllık 200 çuval un gerekiyor, Bir çuval un 60 TL bağışlarınızı un karşılığı’da yapabilirsiniz. Salman Talebe Yurdu 0505 817 21 63 – 0544 714 08 17 Ziraat Bankası Akkuş Şubesi: TR22 0001 0005 1449 9020 0850 01 (Salman Kurs Ve Okul Talebelerine Yardım Derneği)
18.07.2014
Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Mehmet Çetin'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Akkuş bölgesindeki karayollarına ait yollarla ilgili görüş alışverişinde bulunulurken Belediye Başkanı İsa Demirci Akkuş şehir geçişinin son durumu hakkında Bölge Müdürü Çetin'den bilgi aldı. Bölge Müdürü Mehmet Çetin "Ordu'da sıcak asfalt tapmadığımız tek yer Akkuş İlçesi kaldı, bu konuda göreve geldiğinizde bize yaptığınız talep doğrultusunda bölünmüş yol yapılabilir mi diye inceleme yaptık, ancak mevcut güzergahın şimdilik bölünmüş yol yapılmasına uygun olmadığını gördük, ancak sizin bölünmüş yol yapılması talebinizin de geri kalmasını istemeyerek en azından şehir geçişinin güzel bir görüntüye kavuşması için sıcak asfalt yapma kararı aldık, çalışmalarımızı kısa sürede başlatacağız ve kış gelmeden Akkuş - Niksar Yolunun Akkuş geçişini sıcak asfaltla tanıştıracağız, Akkuşlu hemşerilerinize bu müjdeyi şimdiden verebilirsiniz" dedi.
17.07.2014
Kargı köyünde yol yapım çalışmalarında yaşanan greyder kazası bir yaralı var! Greyder sürücüsü Yılmaz SARIÇOBAN Samsun Medicana Hastanesinde yoğun bakımda. Hayati tehlikesi yok. Akkuş ve çevre köylerinin yollarının yapımına büyük emeği geçen Yılmaz...
16.07.2014
Ünye’den başlayıp Çaybaşı ilçesi İlküvez mahallesinde son bulan karayolları ağı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın girişimleriyle Akpınar-Salman ve Akkuş karayolu ağı ile birleştirildi. Bu yolla birlikte İkizce İlçesi ve Yoğunoluk Mahallesi’nden Akkuş ilçesine transit geçiş sağlanabilecek.

28 KİLOMETRELİK YOL SÖZÜ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Çaybaşı, Akkuş ve İkizce ilçelerini doğrudan ilgilendiren karayolları ağının birleştirilmesini sağladı. Seçim süresince bölge halkının en önemli istekleri arasında bulunan yolla ilgili yapılan görüşmeler sonuç verdi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın girişimleriyle 28 kilometrelik yol, Karayolları ile birleştirildi.
13.07.2014
Akkuş Belediye Başkanı Sn İsa DEMİRCİ ve Şahin Mahallesinde çalışan Yol Yapım Ekibine yürekten teşekkür ederim. Mahalle yolumuzu özveri ile yaptılar. Arabamızın altını vurma korkusu olmadan ilk defa evimin kapısına kadar çıktım.

Salman Mahallemizin Çamalan Caddesinde yol çalışması yapıyoruz. Mahalle sakinimiz Ali Güngör mutluluğunu dile getirip bizlere teşekkür etti. Sizlere söz verdik, ulaşılamayan yer kalmayacak. Birlikte başaracağız.

Yol yapım çalışmalarımız sürüyor. Kamyonlarla çakıl sevkiyatı aralıksız devam ediyor. Ulaşılamayan yer kalmayacak. Birlikte başaracağız...
06.07.2014
Değirmencilerden merhum Durmuş oğlu Sebahattin GÖK yaşama gözlerini kapattı. Akçiğer kanseri teşhisi koyularak bir yılı aşkın süredir Samsun Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördüğü hastanede 01.07.2014 bugün vefat etti. Naaşı 03.07.2014 Perşembe günü Aydağ tepesinde bulunan Aydağ kabristanlığına öğle namazına müteakiben sonsuzluğa uğurlanacaktır. Başta aile fertleri olmak üzere oğulları Mustafa, Erol abime ve yakınlarına çevre dostlarına baş sağlığı ve metanet dilerim. Merhum Sebahattin GÖK enişteme Allah’tan rahmet mekânını cennet ruhunu şad eylemesini dualarla tazarruu ederim.
01.07.2014
Salman Seferli Mahalleleri arsındaki yolun 6 kilometrelik kısmı greyderle silinerek sıkıştırılmış filler malzeme ile kaplandı.

Ekipler çalışmalarını 2 ayrı noktada sürdürürken Belediye Başkanı İsa Demirci çalışmaları ve çalışma yapılacak alanları yerinde inceledi ve bilgiler aldı.

Salman bölgesinde çalışmalar aralıksız sürdürülürken Salman Mahallesi Çakırlar Mevkii'nde 15 kilometrelik ham yol greyderle silinip sıkıştırılmış filler malzeme döküldü. Yine Salman Seferli Mahalleleri arsındaki yolun 6 kilometrelik kısmı greyderle silinerek sıkıştırılmış filler malzeme ile kaplandı.
18.06.2014
Geçen sezon başında 2013-14 fındık sezonunun tahmini rekoltesinin 572 bin ton olduğu göz önüne alındığında, gerçekleşen fındık satışının tahminleri aştığı gözleniyor. Buna göre fındık yetiştirilen illerde üreticilerin serbest piyasaya 7.5 aylık süreçte yaptığı 601 bin ton satış miktarları illere göre şöyle:

Ordu 133 bin 212 ton, Fatsa 28 bin 632 ton, Ünye 41 bin 889 ton, Giresun 91 bin ton, Trabzon 41 bin 343 ton, Rize 3 bin 110 ton, Terme 18 bin 880 ton, Çarşamba 44 bin 499 ton, Samsun 19 bin 247 ton, Kastamonu 15 ton, Düzce 85 bin 993 ton, Akyazı 8 bin 39 ton, Sakarya 70 bin 439 ton, İstanbul 15 bin 692 ton.
27.05.2014
Bu konuda Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada, havaların ısınmasına bağlı olarak genellikle Mart - Ekim ayları arasında kenelerin aktif olarak çalıştığı, mera ve diğer alanlarda yakalamış oldukları hayvanların kanını emerek biyolojik varlıklarını devam ettirdikleri belirtilerek Kelkit Vadisi bölgesinde KKKA hastalığının etkenini taşıyan kene türlerine rastlandığı kaydedildi. Açıklamada, “Kelkit Vadisine sınır olan ilçelerimiz (Akkuş, Aybastı, Mesudiye, Gölköy, Korgan, Kumru ve Kabadüz İlçeleri ile Perşembe ve Çambaşı Yaylaları) riskli bölgelere öncelik tanınarak mücadele çalışması yapılması planlanmış ve toplamda 40 bin adet büyükbaş hayvan, 50 bin adet küçükbaş hayvan ve 10 bin civarında işletmenin ilaçlanması suretiyle kene mücadelesi yapılması hedeflenmiştir” denildi.
27.05.2014
 6  ...