• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/profile.php?id=100024145482641
 • https://www.twitter.com/@KasabasiSalman
 • https://www.instagram.com/salmankasabasi.orgg
  • Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası
  • Salman Kasabasının En Kapsamlı Fotoğraflarla Tanıtım Web Sitesi
  • Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası
  • Salman Kasabasının En Kapsamlı Fotoğraflarla Tanıtım Web Sitesi
  • Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası
  • Salman Kasabasının En Kapsamlı Fotoğraflarla Tanıtım Web Sitesi
  • Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası
  • Salman Kasabasının En Kapsamlı Fotoğraflarla Tanıtım Web Sitesi
  • Ordu İli Akkuş İlçesi Salman Kasabası
  • Salman Kasabasının En Kapsamlı Fotoğraflarla Tanıtım Web Sitesi
Örnek Resim
Salman Kasabasının Doğa Resimlerinin Daha Fazlası İçin Tıklayabilirsiniz
Salman Kasabası
Facebook Hesabından Daha Yüksek Çözünürlükteki Resimlere Bakmak İçin Arkadaş Olabilirsiniz
www.salmankasabasi.org
Web Site Faaliyetlerinden İlk Haberdar Olmak İçin Facebook Grubuna Katılabilirsiniz
Üyelik Girişi
Videolar
Site Haritası
Takvim
Dost Siteler


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.546218.6206
Euro18.166818.2396
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam112
Toplam Ziyaret227221

Anasayfa

 
 
 
 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  


 

  

Ersin KEMENT'en Şiirler Özlü Sözler Rubailer


Rubailer 1                                                           Özlü Sözler

Rubailer 2                                                       Manidar Sözler

Rubailer 3                                                                   Şiirler

Geçen sezon başında 2013-14 fındık sezonunun tahmini rekoltesinin 572 bin ton olduğu göz önüne alındığında, gerçekleşen fındık satışının tahminleri aştığı gözleniyor. Buna göre fındık yetiştirilen illerde üreticilerin serbest piyasaya 7.5 aylık süreçte yaptığı 601 bin ton satış miktarları illere göre şöyle:

Ordu 133 bin 212 ton, Fatsa 28 bin 632 ton, Ünye 41 bin 889 ton, Giresun 91 bin ton, Trabzon 41 bin 343 ton, Rize 3 bin 110 ton, Terme 18 bin 880 ton, Çarşamba 44 bin 499 ton, Samsun 19 bin 247 ton, Kastamonu 15 ton, Düzce 85 bin 993 ton, Akyazı 8 bin 39 ton, Sakarya 70 bin 439 ton, İstanbul 15 bin 692 ton.
27.05.2014
Bu konuda Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada, havaların ısınmasına bağlı olarak genellikle Mart - Ekim ayları arasında kenelerin aktif olarak çalıştığı, mera ve diğer alanlarda yakalamış oldukları hayvanların kanını emerek biyolojik varlıklarını devam ettirdikleri belirtilerek Kelkit Vadisi bölgesinde KKKA hastalığının etkenini taşıyan kene türlerine rastlandığı kaydedildi. Açıklamada, “Kelkit Vadisine sınır olan ilçelerimiz (Akkuş, Aybastı, Mesudiye, Gölköy, Korgan, Kumru ve Kabadüz İlçeleri ile Perşembe ve Çambaşı Yaylaları) riskli bölgelere öncelik tanınarak mücadele çalışması yapılması planlanmış ve toplamda 40 bin adet büyükbaş hayvan, 50 bin adet küçükbaş hayvan ve 10 bin civarında işletmenin ilaçlanması suretiyle kene mücadelesi yapılması hedeflenmiştir” denildi.
27.05.2014
Ömür Boyu Mutluluğa İmzamızı Atarken Siz Değerli Dostlarımızın Yanımızda Olmasından Büyük Mutluluk Duyarız.

Raziye’nin Ailesi Vahip & Kezban SEYMAN Erol’un Ailesi ( Değirmenciler ) Sebahattin & Sündüz GÖK

Düğün Tarihi 15 Haziran 2014 Pazar Saat : 13:00 / 17: 00

Dilek Düğün Salonu

Adres : Hacı Halil Mahallesi Atatürk Caddesi Tuncer İş Merkezi ( Gebze Merkez Postanesinin Karşısı ) Gebze – KOCAELİ

Kına Gecesi

Tarih : 14 Haziran 2014 Cumartesi Saat 20:00 /23:00 Arası

Tatlıkuyu Mahallesi Ahmet Pembegüllü Bulvarı 1332. Sokak Onar Apartmanı B Blok ( Enes Marketin Arkası ) Gebze – KOCAELİ
24.05.2014
Karayolları 7. Bölge Müdürü Mehmet Çetin ve Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat’ın ziyaretlerini değerlendiren Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “bölgemizin en önemli konusu yol

Yol sorununu Bölge Müdürü Çetin yerinde inceledi. Yapılacak çalışma kapsamında Akkuş geçişi de bölünmüş yol haline getirilecek” dedi.

Akkuş bölünmüş yola kavuşuyor.

Karayolları 7. Bölge müdürü Mehmet Çetin ve Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat’ın ziyaretlerini değerlendiren Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Ordu ilindeki ilçeler arasında bölünmüş yolu olmayan tek yer Akkuş ilçemizdi. Bu konu ile ilgili çalışma başlatmıştık. Konuyu bugün Sayın Milletvekilimizle birlikte Karayolları Bölge Müdürümüze de ilettik. Kendisi de yerinde gördü. Bölünmüş yol çalışmamız kısa sürede başlayacak ve Akkuş’un hizmetine girecek” diye konuştu.
23.05.2014
7 Haziran Cumartesi 13:30 Erbaa Kültür Evi Türk Edebiyatının özgün kalemi Zafer ÇON yepyeni ve heyecan verici romanı “ Delice Bir Sevda” ile Yunus Emre Kültür Merkezinde…
20.05.2014
Ünye’den başlayıp Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi'nde son bulan karayolları ağı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın girişimleriyle Akpınar-Salman ve Akkuş karayolu ağı ile birleştirildi. Bu yolla birlikte İkizce İlçesi ve Yoğunoluk Mahallesi’nden Akkuş ilçesine transit geçiş sağlanabilecek.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Çaybaşı, Akkuş ve İkizce ilçelerini doğrudan ilgilendiren karayolları ağının birleştirilmesini sağladı. Seçim süresince bölge halkının en önemli istekleri arasında bulunan yolla ilgili yapılan görüşmeler sonuç verdi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın girişimleriyle 28 kilometrelik yol, Karayolları ile birleştirildi.

14.05.2014
Kaymakam Yıldız, "Belirlenen bu arazimiz şeker fabrikamızın özelleştirilmesi kapsamı dışında kalan arazidir. Bu alanda 900 dönümlük bir alan bulunuyor. Bu alanın hemen yanında da orman vasfını yitirmiş 600 dönümlük bir alan daha var. Bu alanla birlikte bin 500 dönümlük bir alana sahip bir arazi burası. Bu alanda Gıda İhtisas Sanayi Bölgesi inşallah kurulacak. Bu bölge kurulduğunda en az 25-30 fabrika bu alanda ortaya çıkacak. Bu Bölge kurulduğunda yaklaşık 6-7 bin işsizimize de istihdam alanı çıkacak. Bölgemiz kurulduğunda Çarşamba'da üretilen ve dışarıdan gelen ürünler burada işlenecek ve hem Çarşamba hem de memleket ekonomisine büyük katkı da bulunacak. Bu nedenle bu projeyi çok önemsiyor ve bizim bir numaralı hedeflerimizin başında geliyor" şeklinde konuştu.
09.05.2014
Akpınar örmece mevkiinde meydana gelen bugün 06.05.2014 saat 10:30 sularında ailecek beş kişi seyir halinde iken kaza yapıp Hasan Demir ağır yaralanarak ambulans ekibince Ünye’ye sevki sırasında yolda hayatını kaybetti...
06.05.2014
Değerli dostlarım,

Sizlerin varlığından güç ve destek alarak çıktığım yazarlık yolundaki ilk eserim olan "Delice Bir Sevda" isimli roman Allah nasip ederse 20 Mayıs 2014 tarihi itibariyle sizlerle buluşacak. Birseller üretebilmenin ne kadar zor ve emek isteyen uğrası olduğu hepinizin malumudur. Kaldı ki toplum olarak okumak konusunda zafiyetler taşıdığımız da bilinen bir gerçektir. Bütün bunlara rağmen sizlerin desteği ve varlığıyla aşılmaz sanılan engelleri aşabileceğimden hep emin oldum. Bugün ve su an itibariyle sizlere emanet ettiğim eserin başarısı hepimize ait olacaktır...
26.04.2014
Ordu’da serbest piyasada randımansız fındık 12 liradan alıcı bulmaya başladı.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Fındık Komitesi Başkanı ve aynı zamanda fındık manavı Evren Enginyurt, 29-30 Mart’ta yaşanan zirai donun fındık karanfillerini yakması sebebiyle bu yıl büyük bir rekolte düşüşü olacağının ortaya çıkması üzerine fındık fiyatının serbest piyasada 15 gün içerisinde 5.5 liradan 12 liraya çıktığını söyledi.

Enginyurt, geçen hafta 10 liradan alıcı bulan fındığın 12 liraya yükseldiğini belirterek, "Biz fındık manavları olarak 54-55 randımana tekabül eden fındığı 12 TL'den almaya başladık. Bu fiyat artışı Temmuz ayına kadar sürecektir. Bizim tahminimiz fındığın serbest piyasada 15 ila 20 liraya kadar yükseleceği şeklindedir. Rekoltenin düşük olacağının ortaya çıkmasıyla büyük fındık firmaları ürün bulma telaşına düştü. Haliyle fındık 12 liraya kadar yükseldi. Fındık yeni sezon öncesi 20 liraya kadar yükselebilir” dedi.
25.04.2014
Ordu’da bir vatandaşın evinin bahçesinde yetişen kırmızı renkli fındık ocağı görenleri hayrete düşürüyor

Kabadüz ilçesinde Mustafa Karagöl isimli fındık üreticisinin bahçesinde yetişen fındık ocağı farklı rengiyle dikkat çekiyor. Bilinen tüm fındık ocaklarının yeşil renkli olduğuna dikkat çeken fındık üreticisi Karagöl, “Bu fındığın türü diğerlerinden kesinlikle farklı olduğunu düşünüyorum. Tüm yaprakları kırmızı olmasının yanında fındık karanfilleri de kırmızı renkte. Bu farklılık görenleri şaşırtıyor” dedi. İlk defa kırmızı renkli fındık ocağı gördüğünü ifade eden Recep Yılmaz ise, “Burada gördüğüm bu fındığın renginin diğerlerinden farklı olması beni çok şaşırttı. Fındığın farklı bir türü olduğunu düşünüyorum” diye konuştu...
25.04.2014
Akpınar Beldesine tütünlük mahallesine kayıtlı Samsun’da ikametgâh eden Ahmet DEMİRAL’ın oğlu Seferli Beldesinin Menekşe Mahallesinden Ramiz ÇAMOĞLU’nun damadı olan İsa DEMİRAL vefat etmiştir. Cenaze töreni yarın 25 Nisan 2014 Cuma günü öğle namazına müteakiben tütünlük aile kabristanlığında defnedilecektir. Başta aile fertleri olmak üzere yakınlarına çevre dostlarına baş sağlığı ve metanet dileriz. Merhum İsa DEMİRAL’a Allah’tan rahmet mekânını cennet ruhunu şad eylemesini dualarla tazarruu ederiz.
24.04.2014
Salman kasabamızın merkez mahallesine ( Gulaşlar Mahallesine ) kayıtlı Mustafa AYOĞLU ( Gulaş Şaban’ın Oğlu Mustafa ) vefat etti. Yarın 25 nisan 2014 Cuma günü öğle namazına müteakiben salman kasabamızdan sonsuzluğa uğurlanacaktır. Hakkın rahmetine kavuşan merhume Mustafa AYOĞLU’na yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır başsağlığı diliyorum. Yeri nur mekânı cennet olsun.
24.04.2014
Köyümüz Sakinlerinden Arabacı MUSA ŞENOL'un Ağabeyi İBRAHİM ŞENOL Dün gece saat 02.00 sularında hayatını kaybetti
21.04.2014
Akkuş Belediyesi Başkanı İsa DEMİRCİ, ORDU Büyükşehir Belediyesi Başkanı Enver YILMAZ oldu...
30.03.2014
 9  ...